فروشگاه اينترنتي همايدک اولين و بزرگترين فروشگاه قطعات يدکي در منطقه جنوب غرب کشور دفتر اين فروشگاه واقع در استان خوزستان شهرستان بهبهان است.
امروزه مبادلات تجاري آنلاين بسيار فراگیر شده است. چرا که با فراگير شدن اينترنت و بالا رفتن تعداد فروشگاه هاي اينترنتي، افراد ترجيح مي دهند براي صرفه جويي در زمان، بدون نياز به طي کردن مسافت، در هر مکاني به آساني از فروشگاه هاي اينترنتي خريد کنند.
فروشگاه اينترنتي وبسايتي است که مانند يک فروشگاه واقعي، کالاهاي خود را براي فروش در معرض ديد کاربران قرار مي دهد و خريداران پس از انتخاب کالاي مورد نظر خود، آن را سفارش مي دهند.
پس از تکميل سفارش، هزينه خريد کالا به صورت آنلاين با استفاده از درگاه‎ هاي بانکي پرداخت مي شود (که اصطلاحا به آن پرداخت آنلاين مي گويند) و سپس کالاي مورد نظر به آدرسي که مشتري در قسمت مربوطه درج کرده ارسال مي شود.
در اين ميان برخي کاربران به دليل تجربه و يا مشاهده کلاهبرداري هاي اينترنتي اعتماد زيادي به فضاي پرداخت آنلاين در فروشگاه اينترنتي ندارند.
براي اين دسته از افراد نيز در اکثر فروشگاه ها ماژولي تحت عنوان پرداخت در محل ايجاد شده است؛ بدين صورت که مشتريان بعد از تحويل کالا از مامور پست و يا پيک، هزينه خريد خود را به صورت نقدي پرداخت مي کنند.

ارسال کالا توسط شرکت پست با ماژول پرداخت در محل


 فروشگاه هاي آنلاين مي توانند با ايجاد امکان اتصال به شرکت پست اين فرصت را به مشتريان بدهند که از طريق پست نيز پرداخت در محل داشته باشند.
در اين نوع از پرداخت مشتري بعد از انتخاب کالا، اطلاعات مورد نياز براي ارسال کالا را در قسمت مربوطه در سايت فروشگاه اينترنتي وارد مي کند، سپس شرکت پست کالا را از فروشنده تحويل گرفته و به آدرس مشتري ارسال مي ‎کند.
در هنگام تحويل بسته به مشتري از سوي شرکت پست هزينه‎ ارسال طبق فاکتور صادر شده از مشتري دريافت مي ‎شود و طي مدت زماني مشخص بهاي کالا به حساب فروشنده واريز ميگردد.

روش‌هاي ارسال کالا

براي ارسال کالا از طرف فروشگاه آنلاين چند روش مختلف وجود دارد که بسته به فاصله‎ مشتري از انبار اجناس و انتخاب وي براي مدت زمان تحويل سفارش يکي از اين روش‎ها انتخاب مي شود.
معمولا اگر فاصله مکاني مشتري از انبار کالا و اجناس کوتاه باشد، براي ارسال کالا از پيک موتوري و يا باربري (بسته به ابعاد جنس) استفاده مي شود؛ ولي اگر اين مسافت طولاني باشد اجناس به طرق مختلف با توجه به مقصد نهايي براي مشتريان ارسال مي شوند.
در ادامه به انواع ارسال به مسيرهاي طولاني خواهيم پرداخت.
روش‌ هاي ارسال پستي ارسال پستي به صورت پيشتاز يکي از مطمئن ‎ترين راه ها براي ارسال مرسولات است که براي اشياي قيمتي و يا آسيب پذير اين نوع روش ارسال توصيه مي شود. در اين روش بسته ‎ها حداکثر تا سه روز کاري به دست مشتريان مي ‎رسند و محاسبه تعرفه ارسال با توجه به مسافت متغيير است.
روش ارسال سريع در روش ارسال سريع معمولا بسته ها بعد از يک روز کاري بدست مشتري مي ‎رسد و ارسال محصولات توسط انواع سرويس هاي خدمات پيک موتوري و ارسال کالا انجام مي گيرد.
مشترياني که براي تحويل کالاي مورد نيازشان عجله دارند، از فروشگاه اينترنتي درخواست مي کنند که کالا در اسرع وقت بدستشان برسد و فروشگاه ها مي توانند اين روش ارسال را به آن ها پيشنهاد دهند و البته که هزينه ي اين ارسال سريع نيز بر عهده ي مشتريست.
ارسال توسط باربري اتوبوسي اگر امکان ارسال پستي وجود نداشته باشد، و يا بنابر در خواست مشتري از فروشگاه آنلاين، کالا ها مي توانند از طريق باربري اتوبوسي ارسال شوند. در اين روش مدت زمان تحويل سفارش بستگي به زمان حرکت اتوبوس ها به سمت مقصد مورد نظر و طول مسير تا مقصد دارد.
ارسال از طريق حمل ‌و نقل هوايي

 اگر شرايط هيچ يک از موارد قبلي براي ارسال مهيا نباشد و يا اينکه زمان دريافت کالا براي مشتري اهميت داشته باشد، مي توان از حمل و نقل هوايي استفاده کرد که نرخ آن با توجه به وزن بسته ارسالي محاسبه مي ‎شود. لازم به ذکر است که در اين روش مشتريان براي دريافت کالا بايد در فرودگاه حضور داشته باشند و بسته خود را تحويل بگيرند.


لطفا به دقت نکات زیر توجه فرمایید

1-تمامي روش هاي نام برده شده براي ارسال کالا توسط سرويس دهندگان، شرکت هاي حمل و نقل و شرکت هاي پستي موجود در سطح کشور انجام ميشود.
2-همایدک معمولا به فراخور نياز خود با يکي از اين شرکت ها را انتخاب کرده و بسته هاي ارسالي خود را با همکاري آنها به دست مشتري مي رسانند.
3-همچنين شايان ذکر است که بعضا مبلغ ارسال کالا بر اساس وزن بسته تعيين ميگردد. سايت هايي که محصولاتي با اين ويژگي را ميفروشند، اين امکان را در سايت قرار دادند که هزينه ارسال بر اساس وزن بسته محاسبه شده و مبلغ کلي قابل پرداخت تعيين گردد.
4-در شرايط ويژه مانند جشنواره‌ها يا روزهاي شلوغ و پرازدحام مانند اسفند ماه، برحسب روش و محل دريافت سفارش، زمان ارسال متفاوت است و امکان دارد، طبق رويه‌هاي اعلام شده ، صورت نگيرد.لذا در چنین شرایطی انتظار میرود مشتریان عزیز شکیبا بوده و با عوامل فروشگاه همکاری کنند.
5-اما این بدین معنی نیست که سفارش ها دیر بدست شما میرسد فروشگاه آنلاین هما یدک خود را متعهد میداند که در هر نقطه از ایران عزیز که باشید حداکثر ظرف مدت 24 ساعت سفارش خود را درب منزل تحویل بگیرید.
6-لازم به ذکر است نياز است شما هنگام دريافت سفارش خود از مامورين ارسال کارت شنايي معتبر ارائه دهيد.
7-کارت شناسايي حتما ميبايست متعلق به صاحب پروفايل يا شخص تحويل گيرنده باشد، در غير اينصورت همکاران ما امکان تحويل کالا را نخواهند داشت.
8-همکاران ما اجازه ورود به ساختمان را ندارند و موظف هستند کالا را درب اصلي منتهي به خيابان تحويل دهند.
9-لطفا هنگام تحویل از سلامت فیزیکی سفارش خود اطمینان حاصل کنید و در صورت معیوب بودن از تحویل گرفتن آن خوداری کنید.
10-تحويل سفارش در اماکن عمومي همچون کافه، کافي نت، رستوران، هتل و مانند آن امکان‌پذير نيست و لازم است آدرس تحويل، دقيق و قابل استناد باشد.
11-نصب قطعات حتما باید توسط یک متخصص انجام پذیرد و در صورتی که قطعات توسط یک فرد ناشی صورت پذیرد کالای مورد نظر از گارانتی خارج میشود.